KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899337
nr 1389 9337
Manne Ihran
(1877-1917), Sverige
Oljemålning, Manne Ihran (1877-1917), Sverige, tillskriven. Kanal Uppsala. Ej signerad. Olja på duk, 66x51 cm, yttermått inklusive ram: 84x69
Manne Ihran, svensk konstnär född 1877, död 1917.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:35:00
2.200 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr